• Avcılık ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz....
  • Avcılık ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz....
  • Keklik çok geniş bir yayılış alanına sahip olup Avrupa'nın güneyindeki Doğu Pirenelerde, Güney Fransa'nın yüksek dağları, Alpler, Karpatlar ve Balkanlarda, Yunanistan'da, Akdeniz adaları, Anadolu, Filistin, İran, Afganistan,Pencap, Hazar Denizi, Keşmir, Pamir, Himalaya, Çin, Moğolistan ve Doğu Tibet'te bulunur.
  • Tavşan, gergin vücudu, kısa boynu, yuvarlak başı, uzun arka bacakları ve yukarıya doğru kıvrılmış olan kuyruğu ile karaktirize edilir. Üst dudağı ikiye bölen derince bir yarık mevcuttur. Bu iki bölüm kalın olup, oynak bir durumdadır.
  • Ülkemizde genellikle dağlık bölgelerde bulunur.
  • İç Anadolu bölgesinde sıkça görülmektedir.

Acılığın Tarihçesi

Av Silahları

Av Resimleri

Av Yemekleri

Av Köpekleri

Avcılık Kıyafetleri

Av Fıkraları

Avlanma Teknikleri

Av Resimleri
Çulluk Avı
Bu kuş da yurdumuzda keklik gibi çok bulunan bir av hayvanıdır. Dünyanın öbür memleketlerinde bu kadar çok çulluğun bulunduğuna ihtimal verilmemektedir. Çulluk, ormanlarda, fundalıklarda yaşamaktadır. Daha çok alacakaranlıkta dolaşmaktadır. Yurdumuzda «baykuş kafalı çulluk» ile «dikenbaş» cinslerine rastlanmaktadır. Dikenbaş'lara «sivribaş» da denilmektedir. Bıldırcınlarda olduğu gibi bazan çulluklarda da curnatalara tesadüf edilmektedir. Çulluk daha çok Batı Anadolu'da avlanır. Av mevsimi sonbaharla kıştır.
Çulluk Avı Resimleri
  Diğer Resimler
  Geyik Avı
  Keklik Avı
  Tavşan Avı
  Bıldırcın Avı
  Yaban Domuzu
  Karaca Avı
  Kaz Avı
  Çulluk Avı
  Ördek Avı
  Sülün Avı
  Üveyik Avı
  Tilki Avı
  Bağırtlak
Copyright © 2011 avciadam.com